Plaukų slinkimo priežastys ir gydymo būdai

Didžioji dalis mūsų, bent kartą gyvenime, esame susidūrę su plaukų slinkimu. Tai yra fiziologinis procesas, kiekvienas plaukas turi savitąjį augimo ciklą ir kai jis baigiasi, plaukas iškrenta. Tačiau gali nutikti taip, kad dėl tam tikrų priežasčių plaukų folikulų ciklas yra sutrikdomas ir plaukas iškrenta anksčiau laiko, todėl vienu metu netenkama daugiau plaukų nei įprastai, teigia Amber Esthetic klinikos gydytoja Živilė Gabdrafikė.

Kadangi plaukų slinkimas dažna bei kelianti psichologinį diskomfortą problema, varginanti tiek vyrus, tiek moteris, gydytoja Živilė atsako į dažniausiai pacientams kylančius klausimus.

 

Kokios priežastys lemia plaukų slinkimą?

Plaukų slinkimo priežasčių yra daug ir jos gali būti labai įvairios. Viena dažniausių priežasčių yra sumažėjęs hemoglobino kiekis kraujyje (anemija). Taip pat plaukų slinkimą gali nulemti ir mikroelementų stoka (pvz., vario, vitamino D, folio r. ir kt.), nepilnavertė mityba, svorio netekimas, nėštumas. Suintensyvėjęs plaukų slinkimas neretai pastebimas praėjus keliems mėnesiams po patirto psichologinio / fiziologinio streso, operacijų, persirgtos virusinės / bakterinės infekcijos. Neretai plaukų slinkimas atsiranda sergantiems endokrininėmis ir autoimuninėmis ligomis. Moterims dažna plaukų retėjimo priežastimi nustatoma tiek sumažėjusi, tiek suaktyvėjusi skydliaukės funkcija. Neigiamą įtaką plaukų augimo ciklui turi ir kai kurie vartojami vaistai. Plaukų slinkimas moterims gali suintensyvėti staiga nutraukus kontraceptinių tablečių vartojimą, ypač, kuriose yra progestino, dėl staiga pakitusios hormonų pusiausvyros.

Įdomu tai, kad plaukų slinkimas pasireiškia praėjus maždaug 3 mėn. nuo provokuojančio veiksnio poveikio. Taip yra todėl, kad po patirto streso vienu metu daug plaukų folikulų iš aktyvios augimo (anageno) fazės pereina į ramybės (telogeno) fazę, kuri trunka 2-3 mėn. ir jos pabaigoje plaukas išslenka, plaukų apimtis sumažėja.

 

Ar įmanoma sumažinti plaukų slinkimą vien tik namuose naudojamomis priemonėmis?

Priklauso nuo plaukų slinkimo priežasties ir intensyvumo. Jeigu pasireiškia sezoninis plaukų slinkimas, tikėtina, kad jis praeis savaime, tačiau yra daug kitų plaukų ir skalpo ligų. Neretai žmonės, kuriems slenka plaukai, namuose mėgina naudoti įvairius šampūnus, serumus ar maisto papildus, nežinodami tikrosios plaukų slinkimo priežasties. Įvairių atsitiktinių metodų bandymas ilgai užtrunka ir gali neduoti efektyvių rezultatų. Todėl gydytoja Živilė pataria, kad pastebėjus gausų plaukų slinkimą būtina kreiptis į gydytoją, nes laiku išsiaiškinus priežastis bei paskyrus tikslingą gydymą, pasiekiami optimaliausi rezultatai.  

 

Koks plaukų slinkimo gydymas efektyviausias?

Atvykus pacientui, kuris skundžiasi plaukų slinkimu, svarbu išsiaiškinti plaukų slinkimo trukmę, plaukų slinkimo tipą, gretutinius simptomus, tokius kaip niežėjimas, pleiskanojimas skalpo odoje, gretutines ligas, vartojamus vaistus, mitybą, plaukų priežiūrą, šeiminę anamnezę. Taip pat vizito metu gali būti atliekamas plaukų traukimo testas bei trichoskopija – plaukų ir skalpo odos dermatoskopija. Ir tuomet, priklausomai nuo visų šių veiksnių, gali būti parenkamas efektyviausias gydymas tam tikrais vietiniais ir / ar sisteminiais vaistais.

Gydymo efektyvumas padidinamas kombinuojant medikamentinį gydymą su injekcinėmis procedūromis, tokiomis kaip:

DR. CYJ plaukų užpidai - šiuo metu vienas moderniausių būdų plaukams stiprinti. Šio preparato sudėtyje yra patentuotas peptidų ir hialurono rūgšties derinys, kuris naudingomis medžiagomis aprūpina plauko folikulus, sustiprinant net ir išretėjusius bei suplonėjusius plaukus. Tai efektyvi procedūra plaukų slinkimui gydyti ir jų augimui skatinti. 

PRP procedūra -  išsiskiria tuo, kad jos metu nenaudojamos jokios sintetinės medžiagos, tik paties paciento kraujas. Procedūros metu trombocitais praturtinta plazma, mikroinjekcijų pagalba, suleidžiama į galvos odą. Kraujo plazmoje gausu augimo faktorių, amino rūgščių, mikroelementų, baltymų, vitaminų bei trombocitų. 

Mezoterapija -  labai tinka esant ne itin stipriam plaukų slinkimui ir sezoniniam plaukų slinkimui pristabdyti. Procedūros metu į galvos odą mikroinjekcijomis suleidžiami veikliųjų medžiagų kokteiliai. Mezoterapija galvos odai ne tik gydo plaukų slinkimą, tačiau ir stiprina plaukus, kovoja su galiukų skilinėjimu, pleiskanomis, suteikia plaukams blizgesio ir gyvybingumo. Taip pat tai puiki profilaktinė priemonė nuo plaukų žilimo.

Visos šios injekcinės procedūros naudingos tuo, kad aktyvina skalpo odos kraujotaką, aprūpina plaukų folikulus naudingomis medžiagomis, skatina naujų plaukų greitesnį augimą ir pagerina plaukų bei galvos odos būklę.

Taigi, jeigu pajutote suintensyvėjusį plaukų slinkimą, pastebėjote, kad plaukai silpni, retėja ir tai Jums kelia negatyvias emocijas, nedelskite ir spręskite šią problemą. Kreipkitės į gydytoją, kuris Jus pakonsultuos, nustatys plaukų slinkimo priežastį ir paskirs geriausiai tinkantį gydymo metodą. Nenumokite ranka į slenkančių plaukų problemą ir išsaugokite savo plaukų grožį!

 

Turite klausimų arba norite užsiregistruoti procedūrai? Kreipkitės tel.: +37061363855.

Gydytoja Živilė

Dar neužsiregistravote?