Kokia turėtų būti veido odos priežiūros rutina vasarą?

Šilto ir saulėto oro, ilgų dienų laukiame ko gero dauguma mūsų. Šiuo metų laiku norisi viską atnaujinti, pakeisti, todėl dažnai manoma, kad keičiantis sezonams privalu keisti ir naudojamas odos priežiūros priemones, bet taip yra ne visuomet. Jeigu naudojate Jūsų odai individualiai parinktas priemones, kurios atitinka visus Jūsų odos poreikius, turite nusistovėjusią veido odos priežiūros rutiną, kurią sudaro: prausiklis, tonikas ir odos poreikius atitinkantis kremas. Tokiu atveju, Amber Esthetic lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos med. kosmetologė Miglė pataria, kad nebūtina eksperimentuoti, veido priežiūros rutina gali išlikti ir tokia pati.

 

O ką reikėtų daryti jei odos būklė nėra puiki, po šaltojo sezono jaučiamas odos sausumas, oda papilkėjusi?

Vienas iš pirmųjų žingsnių, tai peržvelgti savo  naudojamų priemonių krepšelį. Jeigu šaltuoju sezonu buvo naudojamas riebesnis, stipriau maitinantis ar nuo šalčio apsaugantis kremas, tai pavasarį, kai oro temperatūra ir drėgmės lygis kyla, iki tol naudotą veido kremą naudinga pakeisti lengvesnės tekstūros drėkinamuoju kremu. Tačiau vien tik kremo, pilnam odos drėgmės lygio atstatymui, gali neužtekti, tad tikrai naudinga, kasdienę veido odos priežiūros rutiną, papildyti intensyviai drėkinančiu, lengvos tekstūros serumu ir bent vieną  ar du kartus per savaitę pasilepinti drėkinančia lakštine ar kremine veido kauke. Kosmetologė pabrėžia, kad svarbiausia užtikrinti jog oda būtų sveika, pilnai sudrėkinta ir apsaugota. 

 

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kosmetikos priemones šiltajam sezonui? Kokie pagrindiniai komponentai turėtų būti jų sudėtyje?

Mūsų odai labiausiai reikia intensyvaus drėkinimo. Kasdieniam odos drėkinimui rekomenduojama pasirinkti priemones, kurios būtų lengvos tekstūros, atkurtų natūralų drėgmės balansą, sudrėkintų gilesnius odos sluoksnius, sustiprintų apsauginį barjerą, padidintų elastingumą, nuramintų ir leistų jai pailsėti po žiemą patirtos įtampos. Atkreipkite dėmesį, kad kosmetikos priemonėse būtų naudingi drėkinantys ingredientai, tokie kaip hialurono rūgštis - vienas pagrindinių ir labai dažnai naudojamų drėkiklių, kuris gali išlaikyti 100 kartų daugiau vandens nei pats sveria ir užpildo tarpus tarp ląstelių suteikdamas odai stangrumo. Kitas naudingas ir natūralus komponentas – šlapalas, kuris pasižymi geromis drėgmės sulaikymo savybėmis. Šis ingredientas dažnai sutinkamas priemonėse, skirtose sausai odai. Keramidai, kurie sulaiko drėgmę ir atlieka svarbų vaidmenį odos atsinaujinimo procesuose, padeda atstatyti pažeistą odos apsauginį barjerą. Taip pat ir amino rūgštys, nors jos ir yra svarbiausia žmogaus kūno baltymų sudėtinė dalis, tačiau kosmetikoje atlieka vandens sulaikymo funkciją, pasižymi antioksidacinėmis savybėmis bei skatina odos gebėjimą gyti. Ir tai tik keletas pavyzdžių iš daugybės ingredientų, kurių verta ieškoti kosmetikos priemonių sudėtyje.

 

Kokie didžiausi iššūkiai kyla odai vasarą?

Šiltuoju sezonu odai kyla mažiau iššūkių nei esant žvarbiam orui, tačiau vienas didžiausių iššūkių yra saulė. Šiuo metų laiku saulė itin suaktyvėja, todėl į veido odos priežiūros rutiną būtina įtraukti priemones su apsaugos nuo saulės faktoriumi - SPF. Med. kosmetologė Miglė pataria, kad kiekvienai dienai puikiai tinka ir BB ar CC kremai su SPF apsauga, tokie kremai ne tik apsaugos odą nuo saulės keliamos žalos, bet ir sulygins odos toną, šiek tiek pamaskuos nelygumus. Optimali apsauga kiekvienai dienai 30 - 50 SPF. Saugiausiais SPF filtrais yra laikomi fiziniai/mineraliniai filtrai, tokie kaip cinko oksidas ir titano dioksidas. Tad būtent jų patariama ieškoti apsaugos nuo saulės priemonių sudėtyje. Ir nepamirškite, kad apsauginį kremą nuo saulės reikia naudoti bet kokiu oru, net jei diena niūri ir apsiniaukusi.

 

Kaip būtų galima efektyviau atgaivinti išsausėjusią, pleiskanojančią, papilkėjusią veido odą?

Išsausėjusiai ir pavargusiai odai atgaivinti, dažnai neužtenka tik namų priežiūros ir naudojamų kosmetikos priemonių, todėl rekomenduojama apsilankyti pas kosmetologą, kuris įvertinęs Jūsų odos būklę, parinks tinkamiausią procedūrą odos atgaivinimui. Neretai mūsų odoms reikia intensyvaus valymo ir suragėjusių ląstelių pašalinimo, kad namuose naudojamos kosmetikos priemonės veiktų efektyviau, galėtų lengviau įsiskverbti į gilesnius odos sluoksnius. Viena iš tokių procedūrų yra HydraFacial veido procedūra. Jos metu iš pradžių oda švelniai nušveičiama, pašalinamos išsausėjusios,  suragėjusios, negyvos odos ląstelės. Tuomet oda yra giliai išvaloma -  vakumo pagalba išsiurbiami giliai esantys nešvarumai. O trečiame etape, oda prisotinama, individualiai parinktais serumais, kurių sudėtyje gausu avižų, dumblių ekstraktų, hialurono rūgšties, vario, magnio, cinko jonų. Jau iškart po procedūros matomi akivaizdūs rezultatai -  oda švaresnė, skaistesnė, elastingesnė, puikiai sudrėkinta ir švytinti.  Ši procedūra tinkama įvairaus amžiaus moterims ir vyrams bei visiems odos tipams, net riebiai odai.

 

Kiekvienas sezonas mūsų veido odai kelia vis naujus iššūkius, todėl jei norime sveikos, gražios ir jaunatviškos odos, turime padėti savo odai tuos iššūkius įveikti. Dabar yra puikus metas peržvelgti savo veido priežiūros rutiną, papildyti ją reikiamomis priemonėmis ir atrasti laiko odą puoselėjančioms procedūroms, kad visą vasarą galėtume džiaugtis gera veido odos būkle.

 

Domina HydraFacial procedūra? Turite klausimų arba norite užsiregistruoti procedūrai? Kreipkitės tel.: +37061363855.

Hydrafacial procedūros kaina

Hydrafacial klasikinė procedūra "Classic" (45 min.)

75 €

Kosmetologė Miglė

Dar neužsiregistravote?