Bruksizmo gydymas

Nevalingas griežimas dantimis miegant (bruksizmas), gali sukelti skausmingų ir rimtų žandikaulio bei dantų problemų, botulino toksino injekcijos yra veiksmingiausias bruksizmo gydymas.

Kas yra bruksizmas? 

Bruksizmas - nevalingas griežimas dantimis arba per stiprus sukandimas, susijęs su stipriais žandikaulių judesiais, dažniausiai miego metu. Nuolatinis dantų griežimas gali sukelti žandikaulio, ausų ar net galvos skausmus. Taip pat dažnu atveju dėl bruksizmo pasireiškia ir dantų problemos, tokios kaip padidėjęs dantų jautrumas, dantų nudilimas ar skilinėjimas. Kramtymo raumenų hipertrofija, dėl kurios gali išryškėti kvadratinis žandikaulis, yra dar vienas šalutinis bruksizmo poveikis. 

Bruksizmo gydymas botulino toksino injekcijomis

​Bruksizmo gydymas botulinu yra efektyviausia bruksizmo gydymo priemonė, skirta gydyti pernelyg didelį raumenų aktyvumą ir spazmiškumą. Daugelis kitų gydymo būdų, tokių kaip vaistai nuo uždegimo ar dantų gydymo prietaisai, nepašalina problemos šaltinio. Suleidus nedideles dozes botulino toksino preparato tiesiai į kramtomąjį raumenį, kuris judina žandikaulį, raumuo atpalaiduojamas, kad nustotų nevalingą dantų griežimą ir žandikaulio suspaudimą. Grąžinus kramtomųjų raumenų tonusą į reikiamą lygį, užkertamas kelias jų persitempimui. Gydymas botulinu toksinu palengvina žandikaulio, galvos skausmą bei kitas nemalonias problemas, susijusias su bruksizmu. Botulino toksino injekcijos į kramtomuosius raumenis taip pat gali suformuoti gražesnį veido ovalą.

Kaip atliekama procedūra? 

Procedūros metu, naudojant itin ploną adatėlę, botulino toksinas suleidžiamas į kramtomuosius raumenis ir juos atpalaiduoja. Procedūra atliekama itin greitai ir nesukelia nemalonaus pojūčio. Po procedūros pacientas gali nevaržomai kalbėti, valgyti, šypsotis, tačiau nebegriežia dantimis. Savanoriškų judesių, tokių kaip kramtymas ar veido išraiškos ši procedūra nepaveikia. 

Kiek laiko laikosi procedūros efektas?  

Procedūros efektas dažniausiai pajaučiamas per 1-3 dienas po injekcijų. Preparatas veikia apie 3-6 mėnesius, po to, esant poreikiui, procedūrą galima kartoti. 

Bruksizmo gydymas

Procedūros kaina

Bruksizmo gydymas

nuo 250 €

Domina bruksizmo gydymas botulinu Kaune? Turite klausimų arba norite užsiregistruoti procedūrai? Kreipkitės: +37061363855

Domina bruksizmo gydymas botulinu Marijampolėje? Turite klausimų arba norite užsiregistruoti procedūrai? Kreipkitės: +37068824855

Dar neužsiregistravote?