Botulino toksino injekcijos

Kasdien mes patiriame daug skirtingų emocijų, kurios iššaukia įvairias veido mimikas. Dažnai net nepajaučiame kaip nustebę pakeliame antakius arba įnirtingai mąstydami juos suraukiame. Taip pat mes juokiamės, raukome nosį, kai kažkas nepatinka, primerkiame akis, kai stipriai šviečia saulė. Visos dažnai naudojamos mimikos ilgainiui palieka pėdsaką mūsų veide ir taip susiformuoja raukšlės. Botulino toksino injekcijos padeda sumažinti ar panaikinti mimikos raukšles bei užkirsti kelią jų atsiradimui.

​Botulino toksinas (botoksas) – pirmiau buvo pradėtas naudoti medicinoje įvairių ligų gydymui ir tik vėliau tapo populiarus estetinėje dermatologijoje. Botulino injekcijos blokuoja nervinio impulso perdavimą į raumenis. Kai šie raumenys nustoja susitraukinėti, jie atsipalaiduoja ir raukšlės išsilygina. Taip sustabdomas ir naujų raukšlių formavimasis, tad šią procedūrą galima naudoti ir kaip prevencinę priemonę raukšlių atsiradimui.

Kokiais atvejais atliekamos botulino toksino injekcijos?

​Botokso injekcijos atliekamos esant:

 • ​horizontalioms kaktos raukšlėms;
 • raukšlėms tarp antakių (,,pykčio“);
 • raukšlėms akių srityje (,,žąsų kojelės“);
 • padidėjusiam pėdų, pažastų, delnų prakaitavimui.

Nuo kokio amžiaus galima pradėti botulino injekcijas?

​Šias injekcijas galima pradėti sulaukus aštuoniolikos metų. Vieniems žmonėms mimikos raukšlės išryškėja anksčiau, kitiems vėliau – tai lemia įvairūs faktoriai. Kiekvienas pagal savo situaciją pasirenka, nuo kokio amžiaus pradėti šią procedūrą.

Mimikos raukšlių korekciją dažniausiai rekomenduojama pradėti sulaukus 30 metų, kadangi tada sumažėja odos elastingumas ir suintensyvėja raukšlių formavimasis. Kai raukšlės dar nėra labai gilios, jos yra lengviau ir greičiau pašalinamos. Jeigu pastebite, kad dažnai darote, kažkokias mimikas (pavyzdžiui, suraukiate antakius), galite pradėti šias injekcijas profilaktikai ir jaunesniame amžiuje.

​Kaip atliekama procedūra?

​Ši procedūra atliekama pakankamai greitai ir dažniausiai trunka iki 20-30 min. Gali būti atliekamas vietinis nuskausminimas. Botulino toksinas sušvirkščiamas plona adata atitinkamuose taškuose. Procedūros metu beveik nejaučiamas skausmas. Po procedūros uždedamas ledas, kad būtų išvengiama patinimo ar mėlynių. Dažniausiai pokyčiai pradeda matytis po 2-5 dienų, bet galutinis rezultatas išryškėja maždaug po dviejų savaičių.

Rekomendacijos po procedūros

 • nenaudokite makiažo priemonių ant injekcijos vietų 2-4 val. po procedūros;
 • kūną laikykite statmenai, nesilenkiant į priekį 2 val. po procedūros;
 • nemasažuokite injekcinių vietų 7-10 dienų po atliktos procedūros;
 • venkite kitų veido procedūrų (veido valymas, veido procedūros, masažai, mezoterapija/biorevitalizacija) bent 2 savaites;
 • nevartokite stipraus alkoholio 7-10 dienų;
 • venkite pirčių, saunų, soliarumų, karštų vonių 7-14 dienų;
 • intensyviai nesportuokite 5-7 dienas.

Kiek laiko išlieka efektas?

​Botulino toksino injekcijos efektas išlieka maždaug 4-6 mėn. Praėjus šiam laikotarpiui procedūrą galima kartoti. Atlikti daugiau nei dvi injekcijas per metus į tą pačią vietą nerekomenduojama.

Botulino toksino injekcijos

Botulino toksino injekcijų kainos

Kaktos horizontalios raukšlės

100-130 €

Sritis tarp akių (“pykčio raukšlės”)

100-130 €

Sritis apie akis ("žąsų kojelės")

100-130 €

Gausaus prakaitavimo gydymas

350- 400 €

Bruksizmo gydymas

nuo 250 €

Domina botulino injekcijos Kaune? Turite klausimų arba norite užsiregistruoti procedūrai?

Kreipkitės tel.: +37061363855 

Dar neužsiregistravote?