Kaip prižiūrėti ir atjauninti senstančią rankų odą?

Bėgant laikui visame kūne, o taip pat ir odoje vyksta įvairūs pokyčiai. Rankų odos senėjimas yra natūralus procesas, kuris vyksta dėl įvairių vidinių ir išorinių veiksnių. O būtent rankų odą nuolat veikia ir žalingi aplinkos veiksniai, tokie kaip kenksmingi saulės spinduliai, atšiaurios oro sąlygos, įvairios cheminės medžiagos, dažnas rankų plovimas. Visa tai gali pagreitinti senėjimo procesą, dėl ko rankos vienos iš pirmųjų išduoda senėjimo požymius. Amber Esthetic lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos gydytoja dermatologė Lina Mikalauskienė pataria kaip rūpintis savo rankomis ir sumažinti senėjimo požymius. 

 

Kokie pagrindiniai veiksniai sukelia rankų odos senėjimą? 

Rankų odoje vyksta tokie patys senėjimo procesai kaip ir veido odoje, pavyzdžiui, prarandamas kolagenas ir elastinas: kolagenas ir elastinas yra baltymai, suteikiantys odai struktūrą ir elastingumą. Senstant šių baltymų gamyba sulėtėja, todėl oda praranda stangrumą ir elastingumą, gali atsirasti raukšlių, smulkių linijų ir rankų oda tampa suglebusi.

Dėl sumažėjusio riebalinio sluoksnio po oda, rankų oda plonėja, dėl to išryškėja kraujagyslės, oda pradeda atrodyti tarsi permatoma. O dėl sumažėjusios riebalinių liaukų veiklos, rankų oda linkusi išsausėti, rankos gali tapti šiurkščios ir pleiskanojančios. Drėgmės praradimą dar labiau padidina dažnas rankų plovimas, cheminių medžiagų poveikis ir sausas oras. 

Didelę įtaką plaštakų senėjimui turi ir ultravioletiniai spinduliai. Rankos beveik kiekvieną dieną susiduria su kenksmingais saulės spinduliais, o tai pažeidžia odos ląsteles, skaido kolageną ir elastiną, atsiranda pigmentinių dėmių,  prisideda prie raukšlių atsiradimo.

 

Kokių priemonių reikėtų imtis norint sumažinti rankų odos senėjimo požymius?

Visų pirma, svarbu imtis prevencinių priemonių ir laikytis rekomenduotinų odos priežiūros įpročių, teigia gydytoja dermatologė Lina Mikalauskienė ir pateikia keletą patarimų:

  1. Naudokite apsaugos nuo saulės priemones: nors rankoms naudoti kremus su SPF ir nėra įprasta, tačiau reguliariai naudokite plataus spektro apsaugos nuo saulės priemones su aukštu SPF indeksu, kad apsaugotumėte rankas nuo žalingų UV spindulių ir išvengtumėte pigmentinių dėmių. 
  2. Drėkinimas: reguliariai naudodami drėkinamąsias priemones ir kremus palaikysite rankų odos drėgmę, pagerinsite odos elastingumą, oda bus minkštesnė ir švelnesnė. Ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra tokių ingredientų kaip hialurono rūgštis, glicerinas ar keramidai, padedantys išlaikyti drėgmę. Taip pat su vitaminais A, C ir E, kad padidinti odos stangrumą ir elastingumą, sumažinti odos nelygumus ir pigmentinių dėmių ryškumą. Drėkinamieji kremai padeda odoje sulaikyti vandenį ir oda atrodo jaunatviškiau. 
  3. Mūvėkite pirštines: atlikdami namų ruošos darbus, tvarkydamiesi virtuvėje, prižiūrėdami sodą ar atlikdami kitą veiklą, dėl kurios ant Jūsų rankų gali patekti cheminių medžiagų ir ploviklių, mūvėkite pirštines, kad apsaugotumėte plaštakų odą.
  4. Venkite besaikio rankų plovimo aukštos temperatūros vandeniu: nors tikrai svarbu palaikyti rankų higieną, per dažnas plovimas karštu vandeniu ir sausinančiu muilu, gali pažeisti apsauginį odos barjerą, sausinti ir žaloti rankų odą. Plaudami rankas naudokite švelnų muilą ir drungną vandenį, o po kiekvieno plovimo sudrėkinkite rankas kremu ar losjonu. 

 

Ką daryti jeigu rankų odos būklė prasta, ryškiai matomos odos senėjimo žymės ir  įprastinės, namuose naudojamos priemonės nepadeda?

Gydytoja dermatologė pritaria, kad tikrai dažnai pasitaiko, jog ne tik veidui, bet ir rankoms reikia intensyvių ir efektyvių odos būklės gerinimo procedūrų. Jeigu plaštakų oda išsausėjusi, šerpetojanti, suglebusi, matomos raukšlelės, tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į gydytoją dermatologą, kuris konsultacijos metu, apžiūrėjęs Jūsų rankas, įvertins odos būklę ir parinks tinkamiausią gydymo planą. Plaštakų odos atgaivinimui ir atjauninimui gali būti skiriamos įvairios injekcinės procedūros. Vienas iš modernių ir intensyvių rankų odos jauninimo būdų yra injekcijos PROFHILO® užpildu. Šios procedūros metu į rankų odą mikroinjekcijomis leidžiama patentuota PROFHILO® hialurono rūgštis. Tarpląsteliniame sluoksnyje pradeda vykti elastingumo ir atramos atsinaujinimas. O tai padeda stabdyti odos senėjimo procesus, lygina mikroraukšleles, atstato ir akivaizdžiai pagerina odos tonusą ir stangrumą, suteikia odai apimties. Dėl preparate esančios didelės ir mažos molekulinės masės hialurono rūgšties, subalansuojama odos drėgmės pusiausvyra, todėl plaštakų oda atrodo švelnesnė, stangresnė bei jaunatviškesnė
 

Nors odos senėjimas yra natūralus ir neišvengiamas procesas, kurio visiškai sustabdyti neįmanoma, tačiau suprasdami odos senėjimą skatinančius mechanizmus ir veiksnius, galime imtis veiksmingų prevencinių priemonių, kurios sulėtintų senėjimo procesus ir išvengtume ankstyvo odos senėjimo, o rankų oda kuo ilgiau išliktų sveika, graži, švelni ir jaunatviška. 

 

Turite klausimų arba norite užsiregistruoti procedūrai? Kreipkitės tel.: +37061363855.

Gydytoja Lina Mikalauskienė

Dar neužsiregistravote?