Kodėl verta rinktis Aleksandrito lazerį vietoj diodinio?

Plaukelių šalinimas lazeriais jau spėjo išpopuliarėti visame pasaulyje ir tapo tikru išsigelbėjimu daugeliui pacientų, kuriuos kankina nepageidaujami plaukeliai ir su jais susisjusios odos problemos, kaip bėrimai, plaukelių įauginėjimas, šiurkšti, sudirgusi veido ar kūno oda.  

Šiuo metu rinkoje itin gausu skirtingų lazerių, tačiau vieni lyderiaujančių yra Amerikos kompanijos Cyneron Candela Aleksandrito lazeriai, kurių klinikinis efektyvumas įrodytas FDA (JAV Maisto ir vaistų Administracijos). Gyd. dermatologė Lina Mikalauskienė išskiria keletą esminių aspektų, kodėl Aleksandrito lazeriai yra vieni populiariausių ir labiausiai vertinami rinkoje.

Aleksandrito lazeriai itin galingi ir efektyvūs

Depiliacijos lazeriu efektyvumas priklauso nuo skleidžiamos lazerio šviesos, plaukų folikulų ir odos savybių. Pagrindinis Aleksandrito lazerio taikinys yra melaninas, esantis plauko folikuluose. Tiek fizinis, tiek cheminis lazerio sukūriami efektai, efektyviai panaikina (sudegina) folikulą, nepažeisdami aplinkui esančios odos. 

Šiuo metu nepageidaujamų plaukų šalinimui yra naudojami įvairių bangų ilgių lazeriai, pradedant nuo 695 nm rubino lazerių iki 1064 nm Nd:YAG lazerių. Gyd. dermatologė pabrėžia, kad dažnai pacientai klaidinami dėl lazerio bangos ilgio, neva kuo ilgesnis bangos ilgis, tuo gilesnius plauko folikulus jis pašalina. Tai nėra tiesa, kadangi lazerio efektyvumas priklauso ne nuo bangos ilgio, o nuo melanino absorbcijos. Plaukų šalinimas galingiausiu Aleksandrito lazeriu pripažintas efektyviausiu, kadangi 755 nm lazerio bangą geriau nei kitų lazerių sugeria plaukuose esantis pigmentas melaninas. Ilgesnės lazerių bangos įsiskverbia giliau į dermą, tačiau yra mažiau absorbuojamos melanino, pavyzdžiui, diodinio lazerio bangą geriau sugeria oksihemoglobinas, todėl jis labiau tinkamas kapiliarams šalinti. Taigi, Aleksandrito lazeris efektyviau nei bet koks kitas lazeris pašalina ne tik storus ir tamsius plaukelius, bet ir plonesnius, silpnesnius plaukelius, turinčius mažiau pigmento.

Dr. Marwan Khoury atliktame tyrime, kuriame buvo vertinti 3 populiariausių lazerių efektyvumas per 3 pirmąsias procedūras - Aleksandrito, kombinacijos Aleksandrito ir Nd:YAG bei diodinio lazerio, rezultatai parodė, kad didžiausias plaukų pašalinimas buvo pastebėtas, procedūrą atliekant su Aleksandrito lazeriu ( 70,3%), taip pat su Aleksandrito ir Nd:YAG deriniu (67,1%), diodinis lazeris iš šių trijų parodė mažiausią efektyvumą (59,7%).

Melanino absorbcija

Pašalinus plaukelius Aleksandrito lazeriu, rezultatai išlieka ilgam

Plauko folikulo augimo ciklas yra dar vienas svarbus veiksnys, kuris lemia plaukelių šalinimo rezultatus. Šis ciklas susideda iš trijų pagrindinių fazių: augimo (anageno), nykimo (katageno) ir ramybės (telogeno). Lazerio spinduliui plauką lengviausia paveikti, kuomet jis yra augimo fazėje, todėl ilgalaikiams rezultatams pasiekti reikalingas procedūrų kursas ir palaikomosios procedūros, kad būtų panaikinta kaip įmanoma daugiau anageno fazėje esančių plauko folikulų.

Veikiamas šiluminės energijos plauko svogūnėlis yra sunaikinamas. Dažniausiai pakanka 4-6 procedūrų kas 4, 6 ar 8 savaites. Atlikus procedūrų kursą, dažniausiai pakanka vienos palaikomosios procedūros per metus. Gyd. dermatologė džiaugiasi rezultatais, nes po pilno plaukelių šalinimo kurso Aleksandrito lazeriu, pastebimai pagerėja odos būklė, nustoja įauginėti plaukeliai, dingsta bėrimai, oda tampa gerokai švelnesnė.

Vieninteliai Aleksandrito lazeriai užtikrina ilgalaikius rezultatus, kadangi jie veikdami pasiekia ir giliuosius plauko folikulus. Dažniausiai renkantis kitus silpnesnius lazerius plaukelių augimas yra tik prislopinamas, tačiau plauko folikulai nepanaikinami, todėl plaukai neatauga tik tarp procedūrų kurso metu, o praėjus ilgesniam laikui vėl pradeda atauginėti, kartais net dar gausiau. Įrodyta, kad jau po kelių Aleksandrito lazerio procedūrų panaikinama iki 80% plaukelių, o po pilno kurso net iki 95%.

Su Aleksandrito lazeriu procedūra atliekama gerokai greičiau ir tiksliau

Aleksandrito lazeriai laikomi ne tik pačiais galingiausiais, bet ir taupančiais gydytojų bei pacientų laiką, kadangi procedūros su jais atliekamos itin greitai ir tiksliai. Gydytoja dermatologė Lina Mikalauskienė atkreipia dėmesį, kad nors Aleksandrito lazerio antgalis iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nedidelio ploto, tačiau jo spindulys yra pakankamai platus, o banga itin tiksli, todėl nereikia veiksmo kartoti kelis kartus tame pačiame plote, skirtingai nei su kitais lazeriais, kurie veikia šviesos spektro principu. Priklausomai nuo pasirinktų zonų, dažniausiai procedūra trunka nuo kelių minučių iki valandos.

Tuo tarpu, nors diodinio lazerio rankena yra didesnė, tačiau svarbiausia, kad diodinio lazerio spindulys veikia šviesos spektro principu ir yra mažesnio skersmens – dėl mažesnio taikymo ploto, tad to paties odos ploto plaukelių šalinimas gali užtrukti net dvigubai ilgiau nei šalinant plaukelius su Aleksandrito lazeriu.

Plaukelių šalinimas Aleksandrito lazeriu

Procedūra saugi ir komfortiška, jos metu nenaudojami geliai

Gyd. dermatologė Lina Mikalauskienė akcentuoja, kad renkantis plaukelių šalinimo lazerį, reikėtų atkreipti dėmesį į procedūros saugumą ir tai kas atlieka procedūrą, todėl rekomenduojama atlikti procedūrą tik klinikoje, kurioje dirba gydytojai dermatologai, kurie galės profesionaliai įvertinti odos būklę. Plaukų šalinimas lazeriu yra saugi procedūra, kai pasirenkant gydymo lazeriu parametrus, atsižvelgiama į paciento savybes, tokias kaip odos fototipas, sritis, odos įdegio intensyvumas. Lazeriai, kurių bangos yra labai ilgos, turi būti naudojami itin saugiai ir atsakingai. Tam, kad plaukelių šalinimas lazeriu būtų saugus pacientui, aplinkiniai odos audiniai turi būti apsaugoti, o lazerio energija nukreipta tik į plauko folikulą. Būtent tai užtikrina Aleksandrito lazeriuose įdiegta dinaminė šaldymo sistema DCD. Ši sistema padeda apsaugoti paciento odą nuo galimos terminės žalos ir taip pat sumažina procedūros skausmą iki lengvo dilgčiojimo.

Atliktas Grunewald tyrimas rodo, kad taip pat Aleksandrito lazeriui būdingi retesni šalutiniai poveikiai, šis lazeris nesukelia ilgalaikių randų ar pigmentacijos. Dėl įdiegtos DCD šaldymo sistemos, procedūros metu nereikalingi lipnūs ir ne itin malonūs šaldomieji geliai, apsaugantys odą, kurių specialistui užtepus per mažą kiekį, oda gali būti stipriai nudeginama. Taigi plaukelių šalinimo Aleksandrito lazeriu procedūra užtikrina aukščiausią komfortą pacientui.

Plaukų šalinimas naudojant Aleksandrito lazerį efektyviausiai pateisina pacientų, norinčių ilgalaikio plaukų šalinimo, lūkesčius ir yra vienas saugiausių ilgalaikių plaukelių šalinimo metodų rinkoje. Po atlikto kurso, pacientai gali ilgai mėgautis švelnesne oda be plaukelių ar jų įauginėjimo.

Literatūros šaltinių sąrašas:
  1. Al-Dhalimi, M. A., Kadhum, M. J. A split-face comparison of facial hair removal with the long-pulsed alexandrite laser and intense pulsed light system. J Cosmet Laser Ther 2015; 17: 267-72
  2. Davoudi, S. M.,et al. Comparison of long-pulsed alexandrite and Nd: YAG lasers, individually and in combination, for leg hair reduction: an assessor-blinded, randomized trial with 18 months of follow-up. Arch Dermatol 2008;144:1323-27
  3. Gan, S. D., Graber, E. M. Laser hair removal: a review. Dermatol Surg 2013; 39: 823-38.
  4. Grunewald, S., et al. Long‐term efficacy of linear‐scanning 808 nm diode laser for hair removal compared to a scanned alexandrite laser. Lasers Surg Med 2014; 46:13-9.
  5. Khoury, J. G., Saluja, R., Goldman, M. P. Comparative evaluation of long‐pulse alexandrite and long‐pulse Nd: YAG laser systems used individually and in combination for axillary hair removal. Dermatol Surg 2008; 34: 665-71
  6. Paasch, U., Wagner, J. A., Paasch, H. W. Novel 755-nm diode laser vs. conventional 755-nm scanned alexandrite laser: Side-by-side comparison pilot study for thorax and axillary hair removal. J Cosmet Laser Ther 2015; 17:189-93
  7. Rao, J., Goldman, M. P. Prospective, comparative evaluation of three laser systems used individually and in combination for axillary hair removal. Dermatol Surg 2005; 31:1671-7.
  8. Toosi, P. A comparison study of the efficacy and side effects of different light sources in hair removal. Lasers Med Sci 2006; 21:1-4
Plaukelių šalinimas Aleksandrito lazeriu

Dar neužsiregistravote?